Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου: «Συναγερμός» με Κίμιχ και χαμός στο φινάλε (videos+photos)

Πρόβλημα στην Μπάγερν Μονάχου μετά τον τραυματισμό του Τζόσουα Κίμιχ στο ντέρμπι με την Ντόρτμουντ

«Πονοκέφαλος» επικρατεί στην Μπάγερν Μονάχου καθώς οι Βαυαροί είδαν τον Τζόσουα Κίμιχ να αποχωρεί από το ματς τραυματίας με τον Τολισό να περνάει στη θέση του και άπαντες στην ομάδα πλέον περιμένουν τα μαντάτα αναφορικά με το τι έχει ο Γερμανός άσος της Μπάγερν.

Παράλληλα στο 24ο λεπτό ακυρώθηκε για την Μπάγερν Μονάχου γκολ του Λεβαντόφσκι για οφσάιντ μετά από έλεγχο του VAR.

Μάλιστα η Ντόρτμουντ ήταν αυτή που πήρε προβάδισμα στο 45ο λεπτό καθώς ο Σάντσο μέσα στην περιοχή από τα αριστερά γύρισε στο ύψος του πέναλτι και ο Ρόις με πλασέ νίκησε τον Νόιερ ενώ τρία λεπτά αργότερα απάντησε η Μπάγερν με δράστη τον Αλάμπα για το 1-1.