Serie A: Νέο «στραβοπάτημα» η Γιουβέντους, πήραν βαθμό οι «Έλληνες»! (Videos)

Στο 1-1 έμεινε η Γιουβέντους που υποδέχτηκε την Ελλάς Βερόνα-Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισε η ομάδα του Πίρλο που προβληματίζει όντας στην 5η θέση του Καμπιονάτο!

Την τρίτη της απώλεια σε 5 αγωνιστικές στη Serie A, σημείωσε η Γιουβέντους. Η ομάδα του Αντρέα Πίρλο συνεχίζει να προβληματίζει κι αυτή τη φορά έμεινε στο 1-1 στο Τορίνο, απέναντι στη σκληροτράχηλη Ελλάς Βερόνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μάλιστα, με τους «μπιανκονέρι να σώνουν έστω τον έναν βαθμό.

Το τέρμα που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση, ήρθε στο 60ο λεπτό του ματς. Τότε που ο Τζακάνι έκανε την ασίστ, με τον Φαβίλι εντός περιοχής να σουτάρει με το αριστερό και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σέζνι! Μάλιστα, ο σκόρερ είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν και αποχώρησε ως τραυματίας απ’ την προσπάθειά του στο γκολ!

Στο 77’ ένας άλλος ποδοσφαιριστής που είχε περάσει ως αλλαγή, σκόραρε φέρνοντας το ματς στα ίσα. Ο Κουλουσέφσκι ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα για τη Γιουβέντους κάνοντας το 1-1 και συνεχίζοντας την εξαιρετική παρουσία του στο ξεκίνημα της σεζόν. Ο νεαρός Σουηδός πήρε την μπάλα δεξιά, με ωραίες κινήσεις μπήκε στην περιοχή και με το αριστερό έστειλε τη μπάλα στη γωνιά του Σιλβέστρι.

Μέχρι το τέλος του ματς η Γιουβέντους πίεσε, είχε κάποιες καλές στιγμές, αλλά δεν κατόρθωσε να διπλασιάσει τα τέρματά της. Έτσι παρέμεινε στο 1-1 το παιχνίδι και η Γιουβέντους βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας στους 9 με Αταλάντα και Σαμπντόρια.

Πλέον, η Μίλαν έχει την ευκαιρία αν νικήσει τη Ρόμα στο ματς της Δευτέρας (26/10) να αυξήσει τη διαφορά της απ’ την Πρωταθλήτρια στους 6!

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Αντρέα Πίρλο): Σέζνι, Ντεμιράλ, Μπονούτσι (75’ Φραμπότα), Ντανίλο, Κουαρδάδο, Μπερναντέσκι (61’ Κουλουσέφσκι), Αρτούρ, Ραμπιό, Ράμσεϊ (90’ Βριόνι), Ντιμπάλα, Μοράτα.

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ (Ιβάν Γιούριτς): Σιλβέστρι, Λοβάτο, Τσεκερίνι (55’ Μανιάνι), Άλαν, Φαραονί, Λάζοβιτς, Βιέιρα, Τζακάνι, Ταμεζέ (51’ Ίλιτς), Κόλεϊ, Κάλινιτς (55’ Φαβίλι, 62’ Μπαράκ).

Το 0-1 με τον Φαβίλι: