Άλλο Champions League, άλλο Serie A για την Αταλάντα (videos)

Μια ακόμα ήττα φέτος στην Serie A για την Αταλάντα αυτή τη φορά από την Σαμπντόρια

«Βίους αντίθετους» διάγουν στο ξεκίνημα του ιταλικού πρωταθλήματος Αταλάντα και Σαμπντόρια. Οι «μπλουτσερκιάτι» πέρασαν σήμερα νικηφόρα από το Μπέργκαμο (3-1) και σημείωσαν την τρίτη διαδοχική νίκη, μετά από δύο ήττες στην αρχή της σεζόν.

Από την άλλη, η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι, που είχε κάνει το «3 στα 3» στο ξεκίνημα, γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα της και πλέον ισοβαθμεί με τους Γενοβέζους στους εννέα βαθμούς. Ο αειθαλής Φάμπιο Κουαλιαρέλα «βρήκε δίχτυα» για άλλη μία φορά και άνοιξε το σκορ στο 13΄, ενώ στο φινάλε του α΄ ημιχρόνου έχασε και πέναλτι (απέκρουσε ο Σπορτιέλο).

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν πτοήθηκαν και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 59΄ με τον Θόρσμπι. Η Αταλάντα μείωσε στο 80΄ με πέναλτι του Ζαπάτα, αλλά ο Γιάνκτο στις καθυστερήσεις «σφράγισε» τη νίκη της Σαμπντόρια.

Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν