Serie A: Κόλλησαν στο 0-0 Ελλάς Βερόνα και Τζένοα (video+photos)

Πρώτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για τις Ελλάς Βερόνα και Τζένοα, οι οποίες σε ένα κακό ματς έμειναν στο 0-0.

Ελλάς Βερόνα και Τζένοα έμειναν στο 0-0 σ’ ένα μέτριο ποιοτικά ματς.

Η Τζένοα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην καλύτερη στιγμή της είδε τον Σιλβέστρι ν’ αποκρούει το σουτ του Πάντεφ στο 33’.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν έκαναν πολλές ευκαιρίες. Στη δική τους καλή στιγμή, ο Σαλσέντο στο 84’ έκανε την κεφαλιά, ωστόσο, απέκρουσε ο Περέν.

Η Ελλάς με τον έναν βαθμό είναι έβδομη έπειτα από τέσσερα ματς, ενώ η ομάδα της Γένοβας, η οποία χτυπήθηκε άσχημα από τον κορονοϊό, έχει δώσει τρία ματς και είναι στην ενδέκατη θέση.

Ελλάς Βερόνα: Σιλβέστρι, Φαραόνι, Τσεκερίνι, Έμπερε (67’ Ντι Μάρκο), Λοβάτο, Λάζοβιτς, Ταμέζ (81’ Σαλσέντο), Βιέιρα, Ίλιτς, Κόλει (81’ Ζακάνι), Φαβίλι (60’ Κάλινιτς).

Τζένοα: Περέν, Γ. Ζαπάτα, Μασιέλλο, Μπάνι (698’ Γκολντανίγκα), Γκιλιόνε, Σιμπόρα, Ραντοβάνοβιτς, Μπάντελι (79’ Μπεχράμι), Ροβέλα (79’ Εμπόνγκουε), Πάντεφ (79’ Παριγκίνι), Σομουρόντοφ (63’ Σκαμάτσα).

Δείτε τη βαθμολογία στη photo gallery

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League