«Περίπατος» της Σοσιεδάδ στην έδρα της Μπέτις και... κορυφή (videos)

Με ηγέτη τον Ογιαρθάμπαλ, η Σοσιεδάδ... άλωσε το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και με το 3-0 επί της Μπέτις πάτησε κορυφή.

Την εξαιρετική πορεία της στην εφετινή LaLiga των... ανατροπών, συνεχίζει και η Σοσιεδάδ, η οποία πέρασε σαν... αέρας από τη Σεβίλη, επικρατώντας της Μπέτις με 3-0 και πλέον απολαμβάνει την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με τη Βιγιαρεάλ (αν και με έναν αγώνα περισσότερο και οι δύο).

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Παρτού κι έκαναν... πάρτι στο β' ημίχρονο με τα τέρματα των Ογιαρθάμπαλ και Γιανουζάι.

Νωρίτερα, η Βιγιαρεάλ νίκησε 2-1 τη Βαλένθια και βρέθηκε στο... ρετιρέ της βαθμολογίας. Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με πέναλτι του Αλκάθερ, μόλις στο 6ο λεπτό, η Βαλένθια ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Γκέδες, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το γκολ του Ντάνι Παρέχο στο 69' και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη
Ψυχολογική τόνωση από Δημήτρη Γιαννακόπουλο
Παναθηναϊκός AKTOR: «Μάρτυρες "καταδρομικής επιχείρησης" εποχής Μπερτομέου - Δείξτε σεβασμό»
Conference League, Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Με φιλοξενούμενους οπαδούς οι ημιτελικοί