Serie A: Πεντάρα η Ρόμα (video)

Η Ρόμα τα βρήκε... σκούρα για μία ώρα απέναντι στη Μπενεβέντο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Serie A, ωστόσο, κατάφερε να επικρατήσει στο τέλος με το εμφατικό 5-2.

Οι Ρωμαίοι ανέτρεψαν το γρήγορο γκολ του Καπράρι (5'), με τα τέρματα των Πέδρο και Ντζέκο πριν το ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι αφού έχασαν πέναλτι με τον Λαπαντούλα στο 53', έφεραν το ματς στα ίσα με τον ίδιο παίκτη δύο λεπτά αργότερα, όμως το φινάλε ανήκε στους «τζιαλορόσι». Ο Βερετού με πέναλτι, ο Ντζέκο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και ο Πέρες, χάρισαν το «τρίποντο» στη Ρόμα που βελτίωσε τη βαθμολογική της θέση.

Νωρίτερα, η Τορίνο έμεινε χωρίς βαθμό για μια ακόμη αγωνιστική, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της από τη μαχητική Κάλιαρι με 3-2. Την ίδια ώρα Σπέτσια και Φιορεντίνα αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τον πρώην άσο της ΑΕΚ, Ντάνι Βέρντε να σημειώνει το πρώτο γκολ των γηπεδούχων.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ