Πήρε το βαθμό η Βαγιαδολίδ (videos)

Σημαντικό βαθμό πήρε σήμερα η Βαγιαδολίδ στην έδρα της Ουέσκα με 2-2, για την 6η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, μολονότι βρέθηκε να χάνει με 2-0.

Παρά το βαθμό αυτό η Βαγιαδολίδ παραμένει ουραγός της κατηγορίας ενώ για την Ουέσκα αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι ο Δημήτρης Σιόβας. Την ίδια ώρα η Αλαβές ηττήθηκε στην έδρα της από την Ελτσε με 2-0 και παραμένει, κι αυτή, στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Σημαντική νίκη με 2-1 επί της Βαλένθια πέτυχε σήμερα η Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με πέναλτι του Αλκάθερ, μόλις στο 6ο λεπτό, η Βαλένθια ισοφάρισε στο 37ο λεπτό με τον Γκέδες, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το γκολ του Ντάνι Παρέχο στο 69' και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο μεταξύ, η Μπιλμπάο κατάφερε με δυσκολία να λυγίσει την αντίσταση της Λεβάντε και να πάρει τη νίκη με 2-0. Οι Βάσκοι πήραν τη νίκη στο «Σαν Μαμές» με τα γκολ των Μπερενγκέρ (68') και Γουίλιαμς (79').

Τέλος, χωρίς νικήτρια και σκορ ολοκληρώθηκε η συνάντηση της Εϊμπάρ με την Οσασούνα, με τους γηπεδούχους του Μεντιλιμπάρ να μείνει χωρίς νίκη ακόμα στην έδρα της την τρέχουσα σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι της Παμπλόνα ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Μονκαγιόλα στο 88ο λεπτό.

ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς
Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός