Η Γουέστ Χαμ σόκαρε Τότεναμ και Μπέιλ (photos+videos)

Ο Γκάρεθ Μπέιλ επέστρεψε στην Τότεναμ αλλά η Γουεστ Χαμ ήταν αυτή που έκλεψε την πάρασταση μετατρέποντας το 3-0 σε 3-3

Η Τότεναμ πλήρωσε ακριβά τη χαλαρότητα της στα τελευταία λεπτά και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στη Γουέστ Χαμ, για την 5η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε από τα... αποδυτήρια με τον Σον (1'), για να διαμορφώσει το σκορ σε 3-0 μέσα στο πρώτο τέταρτο με δύο γκολ του Χάρι Κέιν (8', 16').

Στα τελευταία λεπτά οι «Σπερς», όμως, έριξαν αισθητά την απόδοση τους, με αποτέλεσμα η Γουέστ Χαμ να καταφέρει μέσα σε δέκα λεπτά να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει την ισοπαλία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τελικά η νίκη για την Τότεναμ χάθηκε, στο νέο ντεμπούτο του Γκάρεθ Μπέιλ στο κορυφαίο πρωτάθλημα, μπαίνοντας με αλλαγή στο τελευταίο 20λεπτο, στο μεγάλο come-back έπειτα από εφτά χρόνια.

Νωρίτερα, στο 90ο λεπτό η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό στο Λονδίνο στο ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζαχά στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 90' ΜακΑλιστερ.

Στο μεταξύ, τους πρώτους βαθμούς τους στη φετινή σεζόν κατέκτησαν Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ (1-1), στο μεταξύ τους παιχνίδι. Οι «λεπίδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ όταν στο 77' ο Αντεμόλα Λούκμαν άνοιξε το σκορ για τη Φούλαμ, αλλά ισοφάρισαν στο 85ο λεπτό με πέναλτι του Μπίλι Σαρπ.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)