Μοιρασιά για Σπόρτινγκ και Πόρτο στο ντέρμπι (photos+video)

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League Πόρτο κρατούσε ως το 87ο λεπτό τη νίκη κόντρα στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας αλλά ένα γκολ του Λούκα Βιέτο έδωσε την ισοπαλία (2-2) στην ομάδα του

Η Πόρτο, ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο «Ζοσέ Αλβαλάδε» της πορτογαλικής πρωτεύουσας στο μεγάλο ντέρμπι της τέταρτης αγωνιστικής της Primeira Lega

H ομάδα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο έμεινε στο -2 από τους «αετούς», τα «λιοντάρια» και τη Σάντα Κλάρα και με τους τρεις «μεγάλους» του πορτογαλικού ποδοσφαίρου να παλεύουν αυτήν τη στιγμή στα ίσα για τον τίτλο.

Σε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, η Σπόρτινγκ προηγήθηκε με τον Νούνο Σάντος, όμως οι «δράκοι» αντέδρασαν και «γύρισαν» την κατάσταση με τα γκολ των Ουρίμπε και Κορόνα. Όμως, το κακό δεύτερο ημίχρονο αμφοτέρων βοήθησε στην ισοφάριση με το σουτ του Βιέτο μέσα από την περιοχή.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)