Έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις η Ζόρια Λουχάνσκ (videos)

Σοκ για τη Ζόρια στο φινάλε από την Κόλος Κοβαλίβκα.

Η Ζόρια Λουχάνσκ, αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις από την Κόλος Κοβαλίβκα (1-1), για την 6η αγωνιστική του ουκρανικού πρωταθλήματος.

Το γκολ για τη Ζόρια σημείωσε ο Βλάντισλαβ Κοσέργκιν στο 44ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις η Κοβαλίβκα κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σελέζνιοφ.

Ο Βίκτορ Σκρίπνικ χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Σεφτσένκο, Τσίγκανικς, Φαβόροφ (73' Ρουφάτι), Χάνα, Βέρνινταμπ, Τσβεκ, Γιουρσένκο, Κοσέργκιν, Ναζαρίνα, Καμπάγιεφ (74' Χριν) και Γκλάντγκι.

Δείτε τα γκολ του αγώνα:

Ζόρια-Κόλος Κοβαλίβκα 1-0

Ζόρια-Κόλος Κοβαλίβκα 1-1

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ