Σαρωτική Μπράγκα κόντρα στην Τοντέλα (video)

Με τέσσερα γκολ σε 20 λεπτά, η Μπράγκα «καθάρισε» την Τοντέλα.

Εύκολη νίκη πανηγύρισε η Μπράγκα εκτός έδρας, καθώς διέλυσε με 4-0 την Τοντέλα. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League πέτυχε τα τέσσερα γκολ σε διάστημα 20 λεπτών. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπράγκα στο πορτογαλικό πρωτάθλημα, μετά από δύο ήττες

Καταιγιστική ήταν στο πρώτο ημίχρονο η Μπράγκα, στο παιχνίδι με την Τοντέλα. Στο 22’ ο Βιάνα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, μετά από κόρνερ του Παουλίνο και στο 26’ ο Γκαλένο με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 0-2. Στο 29’ ο Χόρτα από σέντρα του Γκαλένο με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και στο 42’ Γκαλένο και πάλι με κεφαλιά έγραψε το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ έριξε ταχύτητα, ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την Τοντέλα.

Η σύνθεση της Μπράγκα: Κάρμπο, Κάστρο (77’ Νοβάις), Εσγάιο, Φρανσέρχιο (88’ Γκόμες), Γκαλένο (77’ Μούρα), Χόρτα Ρ. (88’ Ρουίζ), Ματέους, Μεδέιρος (71’ Χόρτα Α.), Παουλίνιο, Σεκέιρα, Βιάνα.

Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του