Νέο «χαστούκι» για Σίτι και «μπελάδες» για Γκουαρντιόλα (videos+photos)

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League Μάντσεστερ Σίτι, μετά τη «συντριβή» από την Λέστερ έμεινε στο 1-1 με την Λιντς εκτός έδρας

Καθόλου καλά δεν φαίνεται να έχει ξεκινήσει η χρονιά στην Premier League για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού Μάντσεστερ Σίτι που απώλεσε και άλλους βαθμούς μιας και έμεινε στο 1-1 με την Λιντς εκτός έδρας.

Μετά την ήττα με 5-2 μέσα στο σπίτι της από την Λέστερ η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έχασε δυο ακόμα βαθμούς στη μάχη που δίνει για επιστροφή στην κορυφή του αγγλικού πρωταθλήματος καθώς δεν κατάφερε να βρει τους δρόμους για να ξεμπλοκάρει την στημένη πολύ καλά ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα.

Αδύναμο σημείο για την προσεχή αντίπαο του Ολυμπιακούς στους ομίλους του Champions League Μάντσεστερ Σίτι φαίνεται να είναι η αριστερή πλευρά της άμυνας όπου τα λάθη του Μεντί έδωσαν την ευκαιρία στους αντιπάλους τους να βρίσκουν κενούς διαδρόμους και να απειλούν την εστία του Έντερσον. Μάλιστα αυτή είναι μια θέση που θέλει ο Πεπ Γκουαρντιόλα να καλύψει ενόψει της συνέχειας της χρονιάς.

Η Σίτι άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με δράστη τον Στέρλινγκ, ο οποίος με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή νίκησε τον Μεσλιέρ κάνοντας το 1-0.

Ωστόσο η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα ισορρόπησε στη συνέχεια το ματς και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με το γκολ του Ροντρίγκο στο 59ο λεπτό.

Γιώργος Λυγγερίδης: Τι περιλαμβάνει η δικογραφία - Η πορεία του «μαύρου» χρήματος
Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR