La Liga: Φάτι... λαμπρός οδηγεί τη Μπαρτσελόνα, 3-0 στο Βίγο

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει με απόλυτο νικών στη LaLiga, καθώς μετά την άνετη επικράτησή της επί της Βιγιαρεάλ στο πρώτο παιχνίδι της στο πρωτάθλημα (4-0), νίκησε και τη Θέλτα στο Βίγο με 3-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανσου Φάτι.

Το νέο μεγάλο αστέρι των Καταλανών, ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μόλις στο 11ο λεπτό, όταν υποδέχθηκε εξαιρετικά τη μπάλα από τον Κοουτίνιο, απέφυγε τον αντίπαλό του και με δεξί, εξωτερικό φάλτσο νίκησε τον Βιγιάρ.

Το παιχνίδι «ζόρισε» αρκετά για τη «Μπάρτσα», όταν έμεινε με δέκα παίκτες τρία λεπτά πριν από τη λήξη του ημιχρόνου, έπειτα από τη δεύτερη κίτρινη που αντίκρισε ο Λενγκλέ, ωστόσο στην εκκίνηση του δευτέρου 45λέπτου, «μίλησε» η κλάση του Μέσι.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ, «χόρεψε» στο 51΄ όλη την άμυνα της Θέλτα, γύρισε προς τη μικρή περιοχή και η παρεμβολή του Ολάθα, έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του, «τελειώνοντας» ουσιαστικά το ματς. Την τελική «πινελιά» στη νίκη της Μπαρτσελόνα, έβαλε ο Σέρχι Ρομπέρτο, κάνοντας το 3-0 στο 90΄+5΄.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου