Μυθικό ξεκίνημα για την Χόφενχαϊμ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου (videos)

Ονειρεμένο ξεκίνημα της Χόφενχαϊμ στο ματς με την Μπάγερν Μονάχου

Στην έδρα της Χόφενχαϊμ δοκιμάζεται η Μπάγερν Μονάχου λίγες μέρες μετά την κατάκτηση του UEFA Super Cup κόντρα στην Σεβίλλη. Η κόπωση από το ματς με τους Ισπανούς που πήγε στην παράταση φαίνεται να έχει επηρεάσει τους Βαυαρούς που είδαν την Χόφενχαϊμ να κάνει ένα εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς και να προηγείται αρχικά στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπίσακτσίτς ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Νταμπούρ έκανε το 2-0.

Τελικά η Μπάγερν Μονάχου έδειξε σημάδια ζωής και μείωσε στο σκορ με δράστη τον Κίμιχ στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ