Premier League: Απόλυτος αιφνιδιασμός με Μοπέ για Μπράιτον (videos)

Δύο γκολ του 24χρονου Γάλλου επιθετικού Νιλ Μοπέ πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο έκριναν σε μεγάλο βαθμό την αναμέτρηση στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» ανάμεσα στην Νιουκάστλ και την Μπράιτον.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στον απόλυτο βαθμό τους «ανθρακωρύχους» και με το τελικό 3-0 πέτυχαν την πρώτη εφετινή τους νίκη στην Premier League, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στο 0-2 της πρεμιέρας επί της Γουέστ Χαμ γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 2 αγωνιστικές.

Με 10 παίκτες τελείωσε τον αγώνα η ομάδα του Γκράχαμ Πότερ, λόγω της αποβολής του Μπισουμά στο 89ο λεπτό.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή