Ξέσπασε μετά τον ΠΑΟΚ η Μπενφίκα (video+photos)

Η Μπενφίκα ξέσπασε στη Φαμαλικάο μετά την ήττα-αποκλεισμό στα προκριματικά του Champions League από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Στις νίκες επέστρεψε μετά τον αποκλεισμό από τον ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Champions League η Μπενφίκα, η οποία επικράτησε 5-1 της Φαμαλικάο για το πορτογαλικό πρωτάθλημα. Οι παίκτες του Ζορζέ Ζεσούς έδειξαν να αφήνουν πίσω τους το ματς με τον ΠΑΟΚ και πλέον στρέφονται στη συνέχεια της χρονιάς.

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος ήταν βασικός σε όλο το ματς, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Ανδρέας Σάμαρης. Στο μεταξύ από τους 11 που έπαιξαν στην Τούμπα επτά παίκτες ξεκίνησαν βασικοί στον αγώνα με την Φαμαλικάο.

Ο Βάλντσμιντ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Έβερτον έκανε το 2-0. Μάλιστα η Μπενφίκα πέτυχε ένα ακόμα γκολ στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας το 3-0 με δράστη τον Γκριμάλντο στο 42ο λεπτό.

Ο Ράφα Σίλβα δέκα λεπτά αργότερα έγραψε το 4-0 για να έρθει στο 66ο λεπτό ο Βάλντσμιντ κάνοντας το 5-0. Η Φαμαλικάο μείωσε σε 5-1 δυο λεπτά αργότερα με τον Γκούγκα.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή