Ξέσπασε μετά τον ΠΑΟΚ η Μπενφίκα (video+photos)

Η Μπενφίκα ξέσπασε στη Φαμαλικάο μετά την ήττα-αποκλεισμό στα προκριματικά του Champions League από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Στις νίκες επέστρεψε μετά τον αποκλεισμό από τον ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Champions League η Μπενφίκα, η οποία επικράτησε 5-1 της Φαμαλικάο για το πορτογαλικό πρωτάθλημα. Οι παίκτες του Ζορζέ Ζεσούς έδειξαν να αφήνουν πίσω τους το ματς με τον ΠΑΟΚ και πλέον στρέφονται στη συνέχεια της χρονιάς.

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος ήταν βασικός σε όλο το ματς, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Ανδρέας Σάμαρης. Στο μεταξύ από τους 11 που έπαιξαν στην Τούμπα επτά παίκτες ξεκίνησαν βασικοί στον αγώνα με την Φαμαλικάο.

Ο Βάλντσμιντ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Έβερτον έκανε το 2-0. Μάλιστα η Μπενφίκα πέτυχε ένα ακόμα γκολ στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας το 3-0 με δράστη τον Γκριμάλντο στο 42ο λεπτό.

Ο Ράφα Σίλβα δέκα λεπτά αργότερα έγραψε το 4-0 για να έρθει στο 66ο λεπτό ο Βάλντσμιντ κάνοντας το 5-0. Η Φαμαλικάο μείωσε σε 5-1 δυο λεπτά αργότερα με τον Γκούγκα.

Το φαράγγι της Σαμαριάς σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα για την διαχείριση πυρκαγιών
ΠΑΟΚ - Γιάννης Καλμαζίδης: «Κάναμε το χειρότερο μας παιχνίδι φέτος, αλλά κερδίσαμε»
Γουόλτ Ντίσνεϊ: Η σκοτεινή προσωπικότητα πίσω από τον αγαπημένο Μίκι Μάους
Ολυμπιακός Β-Πανσερραϊκός: Το πανό που ένωσε Περαιώτες και Σερραίους (photos)

Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Νικητής ο Νίκος Ανδρουλάκης - Η πρωτιά που βάζει «ταφόπλακα» στο χθες

Αποτελέσματα ΚΙΝΑΛ: Ανδρουλάκης και Παπανδρέου στον β’ γύρο

Το ευρωπαϊκό μπάσκετ θρηνεί: Πέθανε ο Στέφαν Γέλοβατς της ΑΕΚ

Ανατροπή με τα Μερομήνια: Η νέα πρόβλεψη για Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά

Χειροτονήθηκε ιερέας ο Δημήτρης Λινός, σύζυγος της καθηγήτριας επιδημιολογίας Αθηνάς Λινού

Πέθανε ο ηθοποιός Χρήστος Τακτικός (photos)

Κρούσματα σήμερα: 3.526 νέα ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ - 79 θάνατοι σε 24 ώρες, στους 715 οι διασωληνωμένοι

Θεσσαλονίκη: Εντοπίστηκαν ανθρώπινα οστά σε υπόγειο πολυκατοικίας