Ντεμπούτο με χατ τρικ στη Φένλο ο Γιακουμάκης!

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης της Φένλο επί της Έμεν εκτός έδρας με 5-3.

Ονειρεμένο ντεμπούτο έκανε με τη φανέλα της Φένλο ο Γιώργος Γιακουμάκης. Ο μέχρι πρότινος επιθετικός της ΑΕΚ πέτυχε χατ-τρικ στην πρεμιέρα του ολλανδικού πρωταθλήματος, οδηγώντας την ομάδα του σε εκτός έδρας νίκη με 5-3 επί της Έμεν.

Ο 26χρονος σέντερ-φορ ανέλαβε... δράση στο β΄ ημίχρονο, αμέσως αφότου ο Κόλαρ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων (2-0) στη γηπεδούχο ομάδα. Σκόραρε στο 50’ με κοντινή προβολή, στο 65’ με πέναλτι και στο 72’ με εξαιρετική λόμπα από δύσκολη θέση, ανατρέποντας πλήρως τη διαμορφωθείσα κατάσταση.

Αργότερα η Έμεν ισοφάρισε σε 3-3, αλλά με γκολ στο 90΄ και στις καθυστερήσεις (ο Γιακουμάκης είχε αντικατασταθεί στο 87΄) η Φένλο πήρε τελικά τη νίκη.

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα