UEFA Nations League: Καθάρισε ο Μποχάρ για την Σλοβενία, νίκη για Φινλανδία, Ρωσία (videos)

Τη νίκη με 1-0 κόντρα στην Μολδαβία πήρε η Σλοβενία για τον όμιλο της Εθνικής ομάδας- Βασικός ο Σπαρβ στη νίκη της Φινλανδίας (1-0) εκτός έδρας κόντρα στην Ιρλανδία

Μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα του UEFA Nations League η Σλοβενία πήρε τη νίκη με 1-0 εντός έδρας κόντρα στην Μολδαβία και πήρε την πρώτη της νίκη στον όμιλο της Εθνικής ομάδας. Το γκολ για τους Σλοβένους πέτυχε στο 28ο λεπτό ο Μποχάρ, με τους Μολδαβούς να μην μπορούν να αλλάξουν κάτι και να γνωρίζουν την ήττα.

Από εκεί και πέρα, με το διπλό από την Ιρλανδία έφυγε η Φινλανδία καθώς επικράτησε 1-0. Δράστης ήταν ο Γιένσεν στο 64ο λεπτό, με τον νέο παίκτη της ΑΕΛ Τιμ Σπαρβ να είναι ο αρχηγός της ομάδας και να παίζει σε όλο το ματς.

Τέλος, η Ρωσία τα χρειάστηκε κόντρα στην Ουγγαρία αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 με σκόρερ τους Μίραντσουκ (15΄), Οζντόεφ (34΄) και Φερνάντες (46΄) αλλά η Ουγγαρία μείωσε σε 3-2 με τους Σάλαϊ (62΄) και Νίκολιτς (70΄).

Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης