Σήκωσε το πρωτάθλημα του Σάο Πάουλο η Παλμέιρας (video)

Η Παλμέιρας κατέκτησε το πρωτάθλημα του Σάο Πάουλο, καθώς στον δεύτερο τελικό (σ.σ. 0-0 το πρώτο ματς), επικράτησε της Κορίνθιανς με 4-3 στα πέναλτι, μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Αντριάνο, αλλά στο 7ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ζιό με πέναλτι, «έστειλε» το ματς στα πέναλτι, όπου οι παίκτες της Παλμέϊρας απεδείχθησαν πιό εύστοχοι.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Παλμέϊρας στέφθηκε πρωταθλήτρια υπό τις οδηγίες του Βαντερλέϊ Λουξεμπούργκο, για πρώτη φορά μετά το 2008.

PÊNALTI PATRICK DE PAULA | PALMEIRAS 1x1 CORINTHIANS | PALMEIRAS CAMPEÃO PAULISTA 2020

Σεντ Γκάλεν-ΑΕΚ: Η απίθανη κλωτσιά του Ινσούα (video)
LIVE Μπάγερν Μονάχου - Σεβίλλη 0-1
Κλήρωση Τζόκερ (24/9/2020): Αυτοί είναι οι αριθμοί που κερδίζουν τα 3.900.000 ευρώ
Σεντ Γκάλεν-ΑΕΚ: Η ευκαιρία του Λιβάγια για το 0-1 (video)