Championship: Πήγε για τη μεγάλη ανατροπή η Κάρντιφ αλλά στο Wembley πάει η Φούλαμ!

Η Κάρντιφ πήγε να κάνει μια τρομερή ανατροπή αλλά στο φινάλε η Φούλαμ ήταν αυτή που εξασφάλισε την παρουσία της στον τελικό των πλέι οφ ανόδου στην Premier League.

Η Φούλαμ είχε νικήσει στην Ουαλία με 2-0, αλλά όπως αποδείχθηκε ο επαναληπτικός στην έδρα της μόνο τυπική διαδικασία δεν ήταν! Η Κάρντιφ νίκησε με 2-1 και μολονότι είχε σχεδόν ένα ημίχρονο μπροστά της δεν μπόρεσε να βρει το «χρυσό» τρίτο γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό, αλλά ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κεμπανό, ο οποίος σημείωσε το πέμπτο του γκολ στα τελευταία τέσσερα ματς.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, οι «Bluebirds» πήραν ξανά προβάδισμα με τον Τόμλιν στο 47' , αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να βρουν άλλο γκολ με αποτέλεσμα η Φούλαμ να πανηγυρίσει την πρόκριση στον τελικό, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 4 Αυγούστου στο Wembley!

Κάπως έτσι στον μεγάλο αγώνα που θα κρίνει την άνοδο θα αναμετρηθούν δύο ομάδες του Δυτικού Λονδίνου, καθώς η Φούλαμ θα παίξει με την Μπρέντφορντ, η οποία έκανε την ανατροπή κόντρα στη Σουόνσι.