Serie A: «Καθάρισε» ο Λουκάκου για την Ίντερ (video)

Νίκη με 3-0 για την Ίντερ στην έδρα της Τζένοα, με τον Βέλγο επιθετικό να σκοράρει δυο φορές

Με τη νίκη (3-0) που τη φέρνει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έφυγε από την έδρα της Τζένοα η Ίντερ για την 36η αγωνιστική της Serie A. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε είχε σε πολύ καλή κατάσταση τον Ρομελού Λουκάκου, ο οποίος σημείωσε δυο γκολ (ένα πέτυχε ο Αλέξις Σάντσες) και επέστρεψε στις νίκες μετά από δυο ισοπαλίες.

Από την πλευρά της η Τζένοα θα περιμένει να δει τι θα κάνει η Λέτσε την Κυριακή εκτός έδρας κόντρα στην Μπολόνια ευελπιστώντας σε ήττα της για να μην μειώσει τη διαφορά που έχουν οι δυο ομάδες που δίνουν μάχη για τον υποβιβασμό (η Τζένοα έχει 36 βαθμούς και είναι μια θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού μιας και βρίσκεται στην 17η, ενώ η Λέτσε έχει ένα ματς λιγότερο και είναι στους 32 βαθμούς στην 18η θέση).

Ο Λουκάκου μετά από σέντρα του Μπιράγκι άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, για να κάνει το 2-0 ο Αλέξις Σάντσες στο 83ο λεπτό. Το σκορ έκλεισε ο Βέλγος επιθετικός που στο 90+3΄έκανε το 3-0 πετυχαίνοντας το 23ο τέρμα του στο πρωτάθλημα.

ΝΒΑ: Οι Λέικερς απέλυσαν τον προπονητή Ντάρβιν Χαμ
Προπονητής κατηγορείται για σεξουλική κακοποίηση έξι ανηλίκων – Σοκάρουν οι ενέργειές του