Serie A: Σε εξαιρετική κατάσταση αλλά όχι... χαρούμενες Μίλαν και Αταλάντα!

Μίλαν και Αταλάντα επιβεβαίωσαν ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση αλλά τελικό 1-1 δεν ικανοποίησε καμία από τις δύο στην αναμέτρηση του «Τζουζέπε Μεάτσα».

Οι δύο ομάδες απέδωσαν καλά αλλά στο φινάλε πήραν από έναν βαθμό, κάτι που δεν βόλεψε τους γηπεδούχους, αλλά ούτε και την ομάδα του Γκασπερίνι, ο οποίος δεν ήταν στον πάγκο λόγω τιμωρίας.

Οι «ροσονέρι» έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν τη Ρόμα και να ανέβουν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ενώ οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν μεν στο -5 την πρωτοπόρο Γιουβέντους αλλά μπορεί αύριο να μην είναι πλέον στη δεύτερη θέση. Η Ίντερ μπορεί να προσπεράσει την Αταλάντα με νίκη στην έδρα της Τζένοα το βράδυ του Σαββάτου (25/7).

Η Μίλαν προηγήθηκε με τρομερή εκτέλεσε φάουλ του Τσαλχάνογλου από πλάγια θέση στο 14ο λεπτό, ενώ ο Ντοναρούμα απέκρουσε το πέναλτι του Μαλινόφσκι στο 26ο λεπτό! Η Αταλάντα κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει στο 34' με τον Ντουβάν Σαπάτα κι έτσι να διατηρήσει το αήττητο σερί που «τρέχει» στη Serie A, το οποίο έφτασε πλέον στα 16 ματς!

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει δεύτερο τέρμα στο 80ο λεπτό όταν μετά από αντεπίθεση ο Λεάο είχε την ευκαιρία αλλά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γκολίνι.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη