Serie A: Προσπέρασε τον Κριστιάνο Ρονάλντο ο Τσίρο Ιμόμπιλε!

Τρομερή η μάχη για την ανάδειξη του πρώτου σκόρερ στην Ιταλία, με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να οδηγεί τη Λάτσιο στη νίκη επί της Κάλιαρι και τον ίδιο να ανεβαίνει στην κορυφή, αφήνοντας δεύτερο τον Κριστιάνο Ρονάλντο!

Οι πρωτευουσιάνοι χρειάστηκαν να κάνουν την ανατροπή για να νικήσουν την ομάδα της Σαρδινίας με 2-1 στο Ολίμπικο και να πλησιάσουν στο -1 τη τρίτη Ίντερ και στο -2 τη δεύτερη Αταλάντα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (βλ. 45) με τον Τζιοβάνι Σιμεόνε, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (βλ. 47') με τον Σεργκέι Μιλίνκοβιτς Σάβιτς.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι πήρε τη νίκη χάρη στο τέρμα του Ιμόμπιλε το 60ο λεπτό, το οποίο ήταν και το 31ο πρώτο του στη φετινή Serie A. Κάπως έτσι ανέβηκε στην πρώτη θέση των σκόρερ, προσπερνώντας τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος μετράει 30 γκολ.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή