Serie A: Ο Ζλάταν δεν μεγαλώνει, ωριμάζει... «Καθάρισε» μόνος τη Σασουόλο!

Με δύο τέρματα του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, η Μίλαν έφυγε με «τρίποντο» Ευρώπης από την έδρα της Σασουόλο.

Στα 39 του ο μεγάλος Σουηδός στράικερ μετράει 7 γκολ και 4 ασίστ σε 14 ματς στη Serie A κι αποτελεί τον ηγέτη των «ροσονέρι», οι οποίοι έφτασαν τα 9 σερί ματς δίχως ήττα (7-2-0) κι ανέβηκαν στην πέμπτη θέση με 59 βαθμούς. Η Ρόμα ακολουθεί με 58, ενώ η έβδομη Νάπολι έχει 56.

Ο Ιμπραϊμοβιτς σκόραρε και τα δύο γκολ της Μίλαν, η οποία νίκησε με 2-1 στο «MEPEI Stadium». Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19', ο Καπούτο με πέναλτι ισοφάρισε στο 42', με τον Ζλάταν να δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!