Τουρκία: Έγραψε ιστορία η Μπασακσεχίρ κατακτώντας το πρωτάθλημα (videos+photos)

Μία στροφή πριν την ολοκλήρωση της τουρκικής Super Lig, η Μπασάκσεχιρ στέφθηκε για πρώτη φορά στην Ιστορία της πρωταθλήτρια.

Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης υπερασπίστηκε την έδρα της με 1-0, απέναντι στην Καϊσερίσπορ, για την 33η αγωνιστική, ξεφεύγοντας με +4 στην κορυφή της κατάταξης από τη διώκτρια της Τραμπζονσπόρ (σ.σ. ηττήθηκε 4-3 εντός έδρας από την Κονιασπόρ). Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ο Μαχμούτ Τεκντεμίρ, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 19ο λεπτό.

Τις δέκα ισοπαλίες συμπλήρωσε η έκτη της κατάταξης, Αλανιασπόρ, η οποία έμεινε στο 0-0 στην έδρα της, απέναντι στην Ντενίζλισπορ. Βασικοί για τους γηπεδούχους σε όλο το 90λεπτο οι Γιώργος Τζαβέλας, Τάσος Μπακασέτας και Μανώλης Σιώπης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον