Serie A: Νίκη-παραμονής η Τζένοα (video)

Η Τζένοα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι παραμονής με τη Λέτσε, καθώς τέσσερις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Serie A, επιβλήθηκε με 2-1 στη Γένοβα και ξέφυγε με +4 βαθμούς από την αποψινή της αντίπαλο, που παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού.

Με τέρμα του Πολιτάνο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Νάπολι επιβλήθηκε με 2-1 της Ουντινέζε, με τον Κώστα Μανωλά να παίζει βασικός σε όλο το ματς με τους «παρτενοπέι».

Η Σαμπντόρια «σφράγισε» την παραμονή της στη Serie A, επικρατώντας με ανατροπή 3-2 της Πάρμα στο «Ένιο Ταρντίνι», σε αναμέτρηση της 34ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι, που έχουν πάρει μόλις ένα βαθμό στα τελευταία επτά παιχνίδια, προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, αλλά οι «μπλουτσερκιάτι» ανέτρεψαν πλήρως το σκηνικό στο β΄ μέρος, πήραν τη νίκη και ξεπέρασαν τη σημερινή τους αντίπαλο στη βαθμολογία.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)