Άρσεναλ-Λίβερπουλ: Η ατυχία με Φιρμίνο και τα τέρματα των Μανέ και Λακαζέτ (videos)

Ο Μπόμπι Φιρμίνο στάθηκε άτυχος αλλά ο Σαντιό Μανέ έβαλε μπροστά στο σκορ τη Λίβερπουλ στο ματς με την Άρσεναλ

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έχασε μεγάλη ευκαιρία να δικαιώσει το OnBet που τον είχε προτείνει για πρώτο σκόρερ, με τον τερματοφύλακα της Άρσεναλ Μαρτίνεζ να κάνει το λάθος καθώς στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα αυτή χτύπησε πάνω στον Φιρμίνο αλλά αυτή κατέληξε στο δοκάρι κι εν συνεχεία άουτ.

Τελικά, ότι δεν έκανε ο Φιρμίνο στο 12ο λεπτό, το έκανε ο Σανέ οκτώ λεπτά αργότερα, με τον Ρόμπερτσον να "σπάει" την μπάλα από τα αριστερά και να βρίσκει τον Μανέ στο ύψος της μικρής περιοχής. Ο επιθετικός των κόκκινων εκτέλεσε σωστά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η χαρά της Λίβερπουλ δεν κράτησε βέβαια για πολύ μιας και στο 32ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του Φαν Ντάικ ο Λακαζέτ πέρασε τον Άλισον και έκανε το 1-1.

Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό