Serie A: Γκέλα για Νάπόλι, την έπιασε η Μίλαν (videos)

Ο Μανωλάς σκόραρε, η Νάπολι δεν κατάφερε ωστόσο να πάρει τη νίκη κόντρα στην Μπολόνια (1-1), με την Μίλαν (3-1 την Πάρμα) να την πιάνει και να συνεχίζεται η «μάχη» για το ευρωπαϊκό εισιτήριο

Παρότι ο Κώστας Μανωλάς να έδωσε νωρίς προβάδισμα στην Νάπολι επιστρέφοντας με γκολ στην ενδεκάδα των «παρτενοπέι» ωστόσο η Μπολόνια δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε στα τελευταία λεπτά του ματς να ισοφαρίσει με σκόρερ τον Μπάροου στο 80ο λεπτό. Μάλιστα νωρίτερα της είχε ακυρωθεί γκολ ως οφσάιντ με τη χρήση του VAR στο 67΄ του Παλάσιο.

Κάπως έτσι η Νάπολι πήγε στους 53 βαθμούς και έχει συγκάτοικο στην 6η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Europa League την Μίλαν που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Πάρμα (σκόραρε στο 44΄ο Κούρτιτς) εντός έδρας επικράτησε τελικά 3-1 (55΄Κέσιε, 59΄Ρομανιόλι, 77΄Τσαλχάνογλου) εντός έδρας παίρνοντας την τέταρτη νίκη της σε έξι ματς.

Τέλος εύκολη νίκη με 3-0 (8΄Γκαμπιαντίνι, 40΄, 53΄Μπονατσόλι) πήρε η Σαμπντόρια κόντρα στην Κάλιαρι.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!