La Liga:  Νίκη παραμονής για την Εϊμπάρ (video)

La Liga: Νίκη παραμονής για την Εϊμπάρ (video)

Με δύο γκολ του Έντου Εσπόσιτο στο πρώτο ημίχρονο, η Εϊμπάρ πέρασε νικηφόρα από το «Κορνεγιά-Ελ Πρατ» επικρατώντας 2-0 της ουραγού και ήδη υποβιβασμένης Εσπανιόλ, στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής.

Ο σκόρερ των Βάσκων άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό και διπλασίασε στο 36΄, παίρνοντας το ριμπάουντ από την απόκρουση του Ντιέγκο Λόπεθ στο πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος και το οποίο είχε καταλογιστεί σε χέρι του Μπερνάρντο. Η Εϊμπάρ έφτασε στους 39 βαθμούς και βρίσκεται στο +7 από τη (18η) Μαγιόρκα, που έχει παιχνίδι λιγότερο και παίζει αργά απόψε στη Σεβίλη, σε πολύ δύσκολη αποστολή.

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague