Premier League: Μπλόκαρε την Λίβερπουλ η Μπέρνλι (video)

Ισοπαλία (1-1) για την Λίβερπουλ στο ματς με την Μπέρνλι

Μια δυνατή και ψυχωμένη Μπέρνλι πήρε βαθμό στο «Άνφιλντ» από τη Λίβερπουλ αποσπώντας ισοπαλία (1-1) από την πρωταθλήτρια Αγγλίας και διατήρησε τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη.

Η ομάδα του Σον Ντάις όχι μόνο δεν πτοήθηκε από το προβάδισμα των «κόκκινων» με τον Άντριου Ρόμπερτσον στο 34΄, αλλά ήταν πολύ επικίνδυνη στο β΄ ημίχρονο κι αφού ισοφάρισε με τον Τζέι Ροντρίγκες στο 69ο λεπτό έφτασε κοντά στη νίκη στο 88΄ με τον Γιόχαν Γκούντμουντσον, το βολέ του οποίου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Άλισον Μπέκερ.

Να σημειωθεί πως ήταν η πρώτη φορά μετά τις 30 Ιανουαρίου 2020 που η Λϊβερπουλ δεν νίκησε σε αγώνα στην έδρα της.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ