Serie A: Μοιρασιά για Βερόνα και Ίντερ (video)

Στο 2-2 έμειναν Βερόνα και Ίντερ για την Serie A

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους «νερατζούρι» και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Λάζοβιτς. Η Ίντερ αντέδρασε και έκανε την ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν το διάστημα από το 49ο λεπτό ως το 55ο λεπτό, όπου ο Αντόνιο Καντρέβα... χτύπησε δις και το σκορ έγινε 1-2, με την Βερόνα να μην καταλαβαίνει από που της... ήρθε.

Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στα τελευταία λεπτά και συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό να ισοφαρίσουν με τον Βελόσο και να κάνουν το 2-2. Η Ίντερ μετά την ισοπαλία βρίσκεται στην 4η θέση με 65 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Αταλάντα, ενώ η Βερόνα ουσιαστικά έχασε τις ελπίδες για την Ευρώπη, μιας και έμεινε στους 43 βαθμούς και την 9η θέση, οχτώ πίσω από την Νάπολι.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ