FA Cup: Πρόκριση στο φινάλε με Θεμπάγιος για Άρσεναλ (video)

Με γκολ του Θεμπάγιος στις καθυστερήσεις του αγώνα η Άρσεναλ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και πρόκριθηκε στα ημιτελικά του FA Cup

Ένα γκολ του Θεμπάγιος στο 91΄έδωσε τελικά την πρόκριση στα ημιτελικά του FA Cup στην Άρσεναλ που επικράτησε 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτός έδρας. Οι «κανονιέρηδες» του Σωκράτη Παπασταθόπουλου (μπήκε στο ματς στο 90+3 στη θέση του Πέπε) προηγήθηκε στο σκορ στο 25ο λεπτό με πέναλτι του Πέπε για να έρθει η απάντηση από τους γηπεδούχους με δράστη στο 87΄τον ΜακΓκόλντρικ.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση ο Θεμπάγιος χτύπησε και χάρισε στην Άρσεναλ τη νίκη-πρόκριση για τους «4» της διοργάνωσης.

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα