Serie A: Η Τορίνο «φρέναρε» την Πάρμα

Η Τορίνο υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 στο Πιεμόντε, στην επανέναρξη της Serie A και σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική του καμπιονάτο.

Μάλιστα, οι «παρμέντσι» θα πρέπει να αισθάνονται και τυχεροί που έφυγαν με βαθμό, καθώς η «γκρανάτα» έχασε πέναλτι με τον Μπελότι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Τορίνο προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του Ενκουλού ύστερα από κόρνερ του Μπερενγκέρ. Στο 31΄ όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Κούτσκα, ύστερα από έξοχη προσπάθεια του Ζερβινιό. Στο 48΄ ο Μπελότι έστησε την μπάλα στα 11 βήματα, αλλά το χτύπημά του αποκρούστηκε από τον Σέπε και το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη
Παναθηναϊκός: «Ανάβει φωτιές» η Mundo Deportivo για τον Φώτη Ιωαννίδη