Premier League: «Σκότωσε» την Άρσεναλ ο Μαπέι (videos)

Από το κακό στο χειρότερο πάει η Άρσεναλ που ηττήθηκε και πάλι με 2-1 από την Μπράιτον εκτός έδρας

Καθόλου καλό δεν έκανε στην Άρσεναλ ο κορονοϊός, μιας και μετά την ήττα από την Μάντσεστερ Σίτι οι «κανονιέρηδες» ηττήθηκαν και από την Μπράιτον αυτή τη φορά με 2-1. Βέβαια το ματς δεν πήγαινε καλά στην Άρσεναλ από την αρχή του αγώνα όταν ο Μπέρντ Λένο αποχώρησε τραυματίας με άπαντες στην ομάδα να φοβούνται τα χειρότερα.

Οι «κανονιέρηδες» χωρίς τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στην αποστολή, προηγήθηκαν στο 68΄ με τον Πέπε, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 75΄ με τον Ντανκ και να φθάσουν στη νίκη με τέρμα του Γάλλου Μοπαϊ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Άρσεναλ βρίσκεται στην 9η θέση με 41 βαθμούς έκανε ένα ακόμη βήμα παραμονής στην κατηγορία, αφού είναι 15η με 32 βαθμούς.

Γνώριμοι στην Ελλάδα οι διαιτητές στις ρεβάνς ΠΑΟΚ - Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες