«Κόλλησε» στη Σεβίλλη η Μπαρτσελόνα (videos)

Η Σεβίλλη έβαλε φρένο στην Μπαρτσελόνα κι έκανε «δώρο» στη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία αγωνίζεται την Κυριακή (21/6).

Η ομάδα της Ανδαλουσίας, που είχε φυσικά το δικό της κίνητρο, απέσπασε 0-0 από τους «μπλαουγκράνα» και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη που δίνει για να προκριθεί στο Champions League. Παράλληλα, όμως, έδωσε την ευκαιρία στη Ρεάλ να πιάσει στην κορυφή την Μπαρτσα.

Οι Μαδριλένοι αγωνίζονται στην έδρα της Σοδιεδάδ και με νίκη θα φτάσει τους 65 βαθμούς, όσους έφτασε η Μπαρτσελόνα μετά τον ένα βαθμό που πήρε. Αξίζει να τονίσουμε, βέβαια, ότι η Ρεάλ έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία.

Ο αγώνας στο «Σαντσεθ Πιθχουάν» δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, ωστόσο οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους ώστε να πάρουν τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τη μεγαλύτερη τους στο 21ο λεπτό όταν ο Κουντέ με το κεφάλι έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή μετά την εκτέλεση φάουλ του Μέσι. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν... κλέψει το ματς στις καθυστερήσεις αλλά το σουτ του Ρεγκιλόν από το ύψος του πέναλτι ήταν αδύναμο.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια