«Αεράτη» επιστροφή για την Μπαρτσελόνα (videos)

Δίχως να συναντήσει κανένα πρόβλημα η Μπαρτσελόνα επικράτησε 4-0 της Μαγιόρκα εκτός έδρας

Εύκολη νίκη με 4-0 κόντρα στην Μαγιόρκα πήρε η Μπαρτσελόνα εκτός έδρας στην επιστροφή της στη δράση για τη La Liga. Οι Καταλανοί που πλέον περιμένουν να δουν τι θα κάνει την Κυριακή η Ρεάλ Μαδρίτης στο ματς με την Εϊμπάρ εντός έδρας είναι στην πρώτη θέση με 61 βαθμούς έναντι 56 της Ρεάλ.

Σαν να μην έλειψε μια μέρα από το γήπεδο η Μπαρτσελόνα, καθώς μόλις στο 2’ της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στη Μαγιόρκα άνοιξε το σκορ με γκολ του Βιδάλ, από ασίστ του Ζόρντι Άλμπα.

Απο εκεί και πέρα, έσπασε το ρόδι με την Μπαρτσελόνα ο Μάρτιν Μπρεθγουέιτ, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των «μπλαουγκράνα». Ο Δανός εξτρέμ πέτυχε το 2-0 στο 37ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Μαγιόρκα με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ο Ζόρντι Άλμπα έγραψε το 3-0 στο 80ο λεπτό για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Λιονέλ Μέσι να κάνει το 4-0 που έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ.