Γκέλα για τη Μπενφίκα (video)

Δεύτερη συνεχόμενη «γκέλα» για την Μπενφίκα.

Μετά το εντός έδρας 0-0 με την Τοντέλα, στην επανέναρξη της Primeira Liga μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω του κορονοϊού, η ομάδα της Λισαβόνας απέτυχε να φύγει νικήτρια από το «σπίτι» της προτελευταίας της βαθμολογίας, Πορτιμονένσε (2-2), αν και μέχρι το 66ο λεπτό είχε το προβάδισμα με 2-0!

Οι «Αετοί» με το βαθμό που πήραν ξέφυγαν προσωρινά με +1 βαθμό από την Πόρτο, που παίζει απόψε (23:30) εντός έδρας με την Μαρίτιμο κι έχει την ευκαιρία να ανέβει μόνη στο ρετιρέ.

Με δύο γκολ στα πρώτα 31 λεπτά από τους Πίτσι και Αλμέιδα, η Μπενφίκα μπήκε στ΄ αποδυτήρια με ξεκάθαρο προβάδισμα, ωστόσο, το ματς έγινε ντέρμπι στο 66΄, όταν οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ντένερ. Στο 76΄ ο Ταβάρες διαμόρφωσε το τελικό σκορ και παρότι παίχτηκαν 10 λεπτά καθυστερήσεις η Μπενφίκα δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ της νίκης.

Σε ένα ακόμη ματς ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος υπερασπίστηκε την εστία της Μπενφίκα.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1