«Έσωσε» την Κολωνία ο Κόρντομπα (videos)

Η Κολωνία βρέθηκε μπροστά σε μια ήττα «έκπληξη» από την Φορτούνα Ντίσελντορφ, όμως ο Κόρντομπα στο 90+1΄της έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2)

Με «δράστη» τον Κόρντομπα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Κολωνία γλύτωσε την ήττα (2-2) από την Φορτούνα Ντίσελντορφ εντός έδρας, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ ως το 88΄με 2-0.

Στο 41ο λεπτό η Φορτούνα άνοιξε το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν, ο Κάτερμπαχ έκανε το λάθος και ο Κάραμαν με όμορφη κίνηση και σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε μπροστά την ομάδα του.

Η Κολωνία έχασε πέναλτι με τον Ουτ στο 59’ για να ισοφαρίσει και δύο λεπτά μετά η Φορτούνα έκανε το 0-2 με τον Τόμι.

Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με γκολ των Μοντεστέ (88΄) και Κόρντομπα (90+1΄) πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ