Bundesliga: Ισοπαλία με «επιστροφή» για την Μάιντζ (videos)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 η Μάιντζ τελικά επέστρεψε και πήρε την ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Κολωνίας

Το παιχνίδι στο «Ράιν Ενεργκί Στάντιον» - του οποίου οι κερκίδες ήταν γεμάτες από φανέλες, κασκόλ και καπελάκια που δάνεισαν οι οπαδοί της Κολωνίας - ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «τράγους». Μόλις στο 4' ο Μαρκ Ουτ ανατράπηκε από τον Μούσα Ντιακατέ εντός περιοχής και ο παθών μετέτρεψε σε γκολ την εσχάτη των ποινών!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, από κόρνερ του Ντομινίκ Ντράξλερ, ο Φλόριαν Κάιντζ διπλασίασε με κεφαλιά από κοντινή απόσταση τα γκολ των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν. Ο Ακίμ Μπάιερλορτσερ πέρασε στο ματς τον Ταϊβό Αβονιγί και ο Νιγηριανός δικαίωσε τον προπονητή του καθώς πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς μείωσε με δεξί σουτ σε 2-1. Ήταν το παρθενικό φετινό του τέρμα! Με παρόμοιο τρόπο ισοφάρισε στο 72' ο Πιέρ Κουντέ Μαλόνγκ σε 2-2, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»