Δεν σταματιέται η Κολωνία (video)

Ακόμη πιο μακριά από την επικίνδυνη ζώνη απομακρύνθηκε η Κολωνία, μετά τη σημερινή της νίκη επί της ουραγού της κατάταξης, Πάντερμπορν, με 2-1, στο εναρκτήριο ματς της 25ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη τους από το πρώτο 45λεπτο, όταν μέσα σε εννέα λεπτά πέτυχαν δύο τέρματα με τους Μερέ και Εκτορ και στη συνέχεια με σωστή διαχείριση και παρότι οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 74΄ με τον Σρμπένι, έφυγαν με το «διπλό».

Ήταν η τρίτη σερί νίκη για το συγκρότημα του Γκίσντολ, μετά το 3-0 επί της Σάλκε (εντός) και το εμφατικό 5-0 στο Βερολίνο απέναντι στην Χέρτα.

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού