Ανατροπή και πρόκριση η Λεβερκούζεν, άνετα στους «4» η Άιντραχτ (videos)

Μέχρι το 71ο λεπτό η Ουνιόν Βερολίνου κρατούσε την πρόκριση στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Γερμανίας, αλλά η αποβολή του Λεντς τα άλλαξε όλα κι έδωσε την ευκαιρία στη Λεβερκούζεν να φέρει τα πάνω κάτω στο φινάλε και με 3-1 να πάρει εκείνη το «εισιτήριο» για την τετράδα της διοργάνωσης.

Οι «πρωτευουσιάνοι» προηγήθηκαν στη «Μπάι Αρένα» με τον Ίνγκβαρτσεν στο 39΄, αλλά στο 71΄ έμειναν με 10 παίκτες μετά την δεύτερη κίτρινη κάρτα που αντίκρισε ο Λεντς.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την αριθμητική τους υπεροχή και στο 72΄ έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μπελαραμπί. Στο 86΄ ο Αράνγκουις έδωσε προβάδισμα στις «ασπιρίνες», για να «σφραγίσει» την πρόκριση ο Ντιαμπί στις καθυστερήσεις (90΄+1΄).

Άνετη πρόκριση στους ημιτελικούς πήρε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η οποία με τα γκολ των Αντρέ Σίλβα (45΄+6΄) με πέναλτι και του Καμαντά στο 60΄, επιβλήθηκε με 2-0 της Βέρντερ Βρέμης.

Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)
Παναθηναϊκός AKTOR: Μήνυμα της ΚΑΕ με συστάσεις και... εκπλήξεις προς τον κόσμο