Απίστευτο σκηνικό: Αδιανόητες καθυστερήσεις σε κόρνερ...με τρεις κίτρινες! (video)

Η απόλυτη προσπάθεια ομάδας να κρατήσει το προβάδισμα νίκης εκμεταλλευόμενη ένα κόρνερ.

Παίκτες συνεννοημένοι να... μην εκτελέσουν ποτέ τη στημένη μπάλα! Όλα αυτά, στο ποδόσφαιρο της Νοτίου Αφρικής. Πριν από λίγες μέρες η Mamelodi Sundowns αντιμετώπισε την Bloemfontein Celtic. Η πρώτη, κρατούσε το προβάδισμα με το 2-1 από το 55ο λεπτό.

Στα τελευταία λεπτά και έχοντας κερδίσει κόρνερ από αριστερά, άπαντες... εκτέλεσαν άψογα το πλάνο για καθυστερήσεις. Ο πρώτος παίκτης που φτάνει και στήνει τη μπάλα στο σημαιάκι, απομακρύνεται.

Ο Σιρίνο αργεί, βλέπει κίτρινη, φεύγει. Ο Βιλακάζι πηγαίνει, αργεί, βλέπει κίτρινη, φεύγει. Ο Κεκανά πηγαίνει, αργεί, βλέπει κίτρινη, φεύγει. Και την ίδια στιγμή, ο κόουτς Μοσιμάνε ζητάει αλλαγή για να φάει κι άλλο χρόνο!

Δείτε το απίστευτο βίντεο με τις καθυστερήσεις των ποδοσφαιριστών της Mamelodi Sundowns

Time wasting taken to another level

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη