Το ντέρμπι η Αταλάντα (video)

Τη νίκη με 2-1 εντός έδρας κόντρα στην Ρόμα πήρε η Αταλάντα

Μπορεί η Ρόμα, να προηγήθηκε με 0-1, στο 45ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Τζέκο, αλλά οι «Μπεργκαμάσκι», δεν πτοήθηκαν.

Με τον Παλομίνο και εννιά λεπτά αργότερα, έκανε την ανατροπή, με τον Πάσαλιτς, να διαμορφώνει το 2-1, λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ αυτό, έμεινε ως το τέλος και πλέον, η Αταλάντα πήγε στους 45 βαθμούς και όχι μόνο παρέμεινε μόνη της στην τέταρτη θέση, αλλά άφησε και έξι βαθμούς πίσω της, την πέμπτη Ρόμα.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!