Προβάδισμα με Μουνιαΐν για Μπιλμπάο (videos)

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό του Copa Del Rey επικρατώντας 1-0 της Γρανάδα εντός έδρας

Οι Βάσκοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα τέρματα. Κάτι που έκαναν φυσικά στο 60 λεπτό, όταν σουτ του Κάπα βρήκε στόχο, αλλά μετά από λίγα λεπτά και με την βοήθεια του VAR, ακυρώθηκε γιατί ο Ινάκι Ουίλιαμς ο οποίος ήταν σε εμφανής θέση οφ σάιντ, θεωρήθηκε ότι επηρέαζε την φάση.

Έτσι παρέμεινε το 1-0 παρά τις ευκαιρίες της Μπιλμπάο. Η Γρανάδα προσπάθησε με αντεπιθέσεις να απειλήσει, είχε δύο καλές φάσεις αλλά περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, μιας και η Αθλέτικ άξιζε και πήρε την νίκη με 1-0, που της δίνει ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου, εφόσον το υπερασπιστεί στον επαναληπτικό.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ