Μυθική ανατροπή πρωταθλήματος η Ίντερ (video)

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο όμως η Ίντερ επικράτησε 4-2 τελικά της Μίλαν στο ντέρμπι της πόλης και έπιασε στην κορυφή της Serie A την Μίλαν

Η Ίντερ ήταν η μεγάλη νικήτρια και μάλιστα με ανατροπή στο μεγάλο ντέρμπι με τη Μίλαν (4-2) στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» για την 23η αγωνιστική της Serie A, που την έφερε στην κορυφή της κατάταξης ισόβαθμη με την Γιουβέντους μετά την ήττα της με 2-1 από τη Βερόνα.

Η Μίλαν προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο έλαμψε το άστρο του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς, αφού πρώτα στο 40΄ έδωσε άσιστ με κεφαλιά στον Ρέμπιτς να κάνει από κοντά το 1-0 και στο 45΄+1΄ να γράψει ο ίδιος το 2-0 με κοντινή κεφαλιά. Όλα άλλαξαν όμως στο δεύτερο ημίχρονο, αφού η Ίντερ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, με τέρματα των Μπρόζοβιτς (51΄), Βεσίνο (53΄), Ντε Φράι (70΄) και Λουκάκου (90΄+3΄) για να πάρει τελικά τη μεγάλη νίκη με 4-2.

Νωρίτερα η Λάτσιο νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Πάρμα με τέρμα του Καϊσέδο στο 41΄ και παρέμεινε στην κούρσα της διεκδίκησης του τίτλου της Serie A, αφού μείωσε τη διαφορά στον ένα βαθμό από τις Ίντερ και Γιουβέντους.

Φαντασμαγορικό Καρναβάλι στη Βενετία – Χιλιάδες παρακολούθησαν το «πέταγμα του Αγγέλου»
NBA All Star Game: Ο χορός του Γιάννη (video)
NBA All Star Game LIVE: Η γιορτή του «μαγικού κόσμου»
Απέχει από τις υποχρεώσεις του Ηρακλή ο Γκάρετ

Συγκλονιστικές εικόνες! Πελώρια κύματα ξεπερνούν ύψος κτηρίων! (videos)

Άγνωστες ελληνικές λέξεις που οφείλουμε να ξέρουμε

Ζώδια Σήμερα 17/02: Ο πολύς ενθουσιασμός οδηγεί σε διαψεύσεις

Γλυκαιμικός δείκτης: Η σημαντική συμβολή του στον έλεγχο του σακχάρου (video)

Ποιος Bradley Cooper; Η Lady Gaga μόλις μας σύστησε τον σύντροφό της

Κεραμεικός: Αρχαίες πινακίδες με κατάρες έφερε στο φως η αρχαιολογική σκαπάνη

8 λέξεις: Η μικρή Τζουλιάνα έγινε 6 χρονών- Δείτε τις νέες φώτο που δημοσίευσε η μαμά της (pics)

YFSF: «Μάγεψε» το τηλεοπτικό κοινό η Μαρία Μπεκατώρου–Λαμπερή και πιο αδύνατη από ποτέ (Pics – Vid)

Σάλος με ρατσιστική επίθεση σε παίκτη της Πόρτο, απάντησε με άσεμνες χειρονομίες (video+photo)

Τρομερό φαινόμενο! Νερά καταρράκτη γυρίζουν πίσω - Δεν φαντάζεστε τον λόγο (video)