«Σκότωσε» τη Γιουβέντους ο Πατσίνι και «χαμογελάει» η Ίντερ (video)

«Δώρο» στην πρώην ομάδα του την Ίντερ έκανε ο Τζιαμπάολο Πατσίνι, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 86ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Βερόνα κόντρα στην Γιουβέντους.

Οι παίκτες του Μαουρίτσιο Σάρι που ήθελαν να ξεφύγουν (έχουν 54 βαθμούς έναντι 51 της Ίντερ που παίζει σήμερα με την Μίλαν) στην πρώτη θέση προηγήθηκαν στο 65ο λεπτό με γκολ του Ρονάλντο που σκόραρε για 10η σερί αγωνιστική σπάζοντας το ρεκόρ της Γιουβέντους που κατείχε ο Νταβίντ Τρεζεγκέ, ισοφάρισε τον Ετσιο Πασούτι [Μπολόνια, 1962/63] και έχει πλέον μπροστά του μόνο τον Γκαμπριέλ Μπατιστούτα, ο οποίος τη σεζόν 1994/95 βρήκε δίχτυα σε 11 διαδοχικούς αγώνες πρωταθλήματος με τη φανέλα της Φιορεντίνα.

Όμως η Βερόνα βρήκε τις λύσεις να αιφνιδιάσει την Γιουβέντους και αρχικά έκανε το 1-1 στο 76ο λεπτό με τον Μπορίνι για να έρθει ο Πατσίνι μετά από χέρι του Μπονούτσι να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Formula 1: Σκέψεις για αλλαγή στη βαθμολόγηση