Αδιανόητο! Οπαδός τα... πετάει έξω για να πανηγυρίσει - Ακατάλληλες εικόνες (photos+video)
6 SHARES

Ένας οπαδός της Νιούκαστλ… τρελάθηκε με το γκολ της ομάδας του στον αγώνα Κυπέλλου με την Οξφόρδη και πανηγύρισε χυδαία στις κερκίδες!

Η Νιούκαστλ το βράδυ της Τρίτης (04/02) αντιμετωπίσει την Οξφόρδη για το Κύπελλο Αγγλίας, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στην παράταση! Οι «καρακάξες» φαινόταν πως έχουν «καθαρίσει» τη νίκη – πρόκριση αφού προηγήθηκαν 0-2 στο 30’ με γκολ των Λόνγκσταφ και Ζοέλιντον. Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, παρότι είναι ομάδα τρίτης κατηγορίας (League One) αντέδρασαν και με τα γκολ των Κέλι (84’) και Χόλαντ (90’+4’) κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί η Νιούκαστλ έψαξε το γκολ της πρόκρισης και τελικά το βρήκε τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος. Ο Σεντ Μαξιμέν πήρε την ασίστ από τον Ατσού, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και προκάλεσε… ντελίριο ενθουσιασμού στις κερκίδες. Τόσο, που ένας οπαδός της ομάδας του Στιβ Μπρους… ξέφυγε. Ο συγκεκριμένος φίλος της Νιούκαστλ… τρελάθηκε, κατέβασε το φερμουάρ και τα… πέταξε όλα έξω για να πανηγυρίσει, σε μια εικόνα – αυστηρώς ακατάλληλη – που έχει κάνει τον γύρο του κόσμου…