Πρόκριση με Ινσίνιε για Νάπολι (video)

Η Νάπολι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τους ημιτελικούς του Coppa Italia.

Στον πρώτο χρονικά προημιτελικό της διοργάνωσης οι «παρτενοπέι» επικράτησαν με 1-0 της Λάτσιο στο «Σαν Πάολο» και συνεχίζουν στον θεσμό, σε αντίθεση με τους «λατσιάλι» που έμειναν εκτός. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Ινσίνιε μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, η οποία «σημαδεύτηκε» από τις αποβολές των Χισάι (19΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα) και Λούκας Νέιβα (25΄). Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν απαντήσει άμεσα στο γκολ των γηπεδούχων, αλλά στο 10ο λεπτό ο Ιμόμπιλε δεν κατάφεφε να σκοράρει με το πέναλτι που εκτέλεσε.

Αγροτικό πετρέλαιο: Την 1η Απριλίου η προκαταβολή για την επιστροφή του φετινού ΕΦΚ
Πανό οπαδών της Παρί Σεν Ζερμέν κατά του Κιλιάν Εμπαπέ!
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου: Έφτασε τα 15 μετάλλια η Ελλάδα με το χάλκινο του Καραλή
Πρωτομαγιά 2024: Πότε θα την γιορτάσουμε φέτος – Γιατί μεταφέρεται η αργία