Premier League: Λύτρωσε την Μάντσεστερ Σίτι ο Αγουέρο (videos)

Στο πρόσωπο του Σέρχιο Αγουέρο βρήκε τον λυτρωτή της η Μάντσεστερ Σίτι που επικράτησε 1-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτός έδρας

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και το δείχνει σε κάθε ματς όμως κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει τη νίκη έστω και δύσκολα με 1-0 εκτός έδρας και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά το στραπάτσο από την Κρίσταλ Πάλας. Όλη αυτή η επιτυχία έχει ονοματεπώνυμο και λέγεται Κουν Αγουέρο.

Ο Αργεντίνος επιθετικός χτύπησε ξανά αφού πέντε λεπτά αφού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 73ο λεπτό σκόραρε για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Φινάλε-θρίλερ έκρυβε σε δύο γήπεδα το «πρώτο πιάτο» της 24ης αγωνιστικής της Premier League. Στο «Γκούντισον Παρκ» η Έβερτον κρατούσε «αγκαλιά» το «τρίποντο» με την Νιουκάσλ (2-0), αλλά η έμπνευση του Στιβ Μπρους να ρίξει στον αγώνα τον Φλοριάν Λεζέν στο 70΄ αποδείχθηκε μαγική. Ο Γάλλος αμυντικός με δύο γκολ στο τέταρτο κι έκτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε μία ανέλπιστη ισοπαλία στους «ανθρακωρύχους» και δεν απέτρεψε στην ομάδα του Αντσελότι να πανηγυρίσει.

Στο «Βίλα Παρκ» του Μπέρμιγχαμ, η Γουότφορντ προηγήθηκε, η Άστον Βίλα ισοφάρισε στην επανάληψη και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κονσα έκανε την ολική ανατροπή, επικρατώντας με 2-1 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Σπουδαίο «πέτυχε» η Σαουθάμπτον στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας (2-0) και κατάφερε να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις, ενώ η Μπόρνμουθ πέτυχε τεράστια νίκη με 3-1 επί της Μπράιτον κι εξακολουθεί να ελπίζει στη σωτηρία, παρότι βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση