Η Γκλάντμπαχ «σκόνταψε» στο Βερολίνο (videos)

Χωρίς νικητή έληξε το τελευταίο σημερινό παιχνίδι για την 17η αγωνιστική της Bundesliga, καθώς Χέρτα και Γκλάντμπαχ αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0) στο Βερολίνο.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, η Γκλάντμπαχ «έπεσε» από την κορυφή της βαθμολογίας, στην οποία «συγκατοικούσε» με τη Λειψία, ενώ η Χέρτα επιβεβαίωσε την πολύ καλή αγωνιστική κατάστασή της, καθώς μετρούσε δύο νίκες στις ισάριθμες προηγούμενες αγωνιστικές.

Στο μεταξύ, τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα στη Γερμανία πανηγυρίζει η Λειψία. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, οι «κόκκινοι ταύροι» κατέβαλαν την αντίσταση της Άουγκσμπουργκ με 3-1, και έφτασαν στους 37 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Γκλάντμπαχ.

Από εκεί και πέρα, χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο η πρωταθλήτρια Μπάγερν νίκησε 2-0 τη Βόλφσμπουργκ στο Μόναχο, ενώ με γκολ στις καθυστερήσεις η Λεβερκούζεν νίκησε 1-0 εκτός έδρας τη Μάιντς.

Ο Παναγιώτης Ρέτσος συμπεριλήφθηκε στο αρχικό σχήμα της Μπάγερ, αλλά αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Καρίμ Μπελαραμπί. Οι «ασπιρίνες» τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γουέντελ στο 72΄.

Γιορτή απόψε στο ΟΑΚΑ για τους θριαμβευτές του Παναθηναϊκού AKTOR!